אחריות חברתית

מאז ומתמיד, מייסדי תשלובת ד”ר פישר האמינו שהפעילות העסקית שלנו חייבת להיות משולבת בפעילות של אחריות חברתית למען קהילה בריאה יותר וקידום ילדים, חינוך ואמנות למען חברה חזקה וטובה יותר בישראל. לאורך כל שנות קיומנו פעלנו נמרצות בתחום התרומה והדאגה לקהילה, גם כלפי העובדים ומשפחותיהם וגם כלפי הקהילה בה אנו חיים. בשנת 2007 ייסדנו קרן לזכרה של דבורה פישר, מייסדת התשלובת לצד ד”ר אלי פישר. באמצעות קרן זו אנו תורמים תכשירים וכסף לגורמים שונים העוסקים בחינוך, אמנות, בריאות וקידום ילדים ונוער בישראל. עובדי ד”ר פישר מאמצים את פנימית אביב שבפתח תקווה, פנימיה לילדים שהוצאו מהבית ע”י הרווחה ו/או צו בית משפט ולוקחים על עצמם לחגוג את ימי ההולדת של ילדי הפנימיה. בתאריך יום ההולדת מגיע צוות של מתנדבי ד”ר פישר לפנימיה ועורך את חגיגת יום ההולדת בליווי שירים, ברכות, משחקים, הפתעות, ממתקים ועוגת יום הולדת אישית.

» לצפיה בסרטון אחריות חברתית

פעולות ד״ר פישר למען הקהילה:
הקמת גלריה לאמנות – גלריה ZOA ע”ש דבורה פישר בבית ציוני אמריקה בת”א. הגלריה מתמקדת באמנות עם הקשר חברתי, התערוכות מתחלפות מידי חודשיים. עד עתה הוצגו התערוכות בנושאים הבאים: אוסף השלום של דבורה וד”ר אלי פישר, התעשייה בישראל, המשפחה, תערוכת הנתינה של ילדי הפנימיות וילדים בסיכויי, תערוכת צילומים של מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית, תערוכה של עמיתים – נפגעי נפש, צילומי ארץ ישראל, בעקבות המלחמה – אמנים שהמשיכו ליצור בזמן עופרת יצוקה ועוד.

» למידע נוסף על גלריה ZOA

תרומה לעידוד החינוך והשכלה גבוהה – מתוך אמונה שההשכלה היא ערובה להצלחה בחיים אנו מנסים לקדם פרוייקטים חינוכיים שונים, כמו: הענקת מלגה לסטודנט באוניברסיטת תל אביב במחלקה לכימיה מעשית על הצטיינות בעבודה לתואר השני. המלגה הינה ע”ש צ’רלי אביטל ז”ל, שניהל את מחלקת הייצור במפעלי ד”ר פישר במשך שנים רבות.

התנדבות בפנימיית “אביב” – עובדי ד”ר פישר מאמצים את פנימיית אביב שבפתח תקווה – פנימיה לילדים שהוצאו מהבית ע”י הרווחה ו/או צו בית משפט ולוקחים על עצמם לחגוג את ימי ההולדת של ילדי הפנימיה. בתאריך יום ההולדת מגיע לפנימיה צוות של מתנדבי ד”ר פישר ועורך את חגיגת יום ההולדת בליווי שירים, ברכות, משחקים, הפתעות, ממתקים ועוגת יום הולדת אישית.

תרומה להקמת פינת פיקניק מונגשת לנכים – תרמנו בסיוע עמותת נגישות ישראל פינת פיקניק מונגשת המתאימה לנכים בפארק הלאומי בית גוברין. מדובר בפינה של חניות נכים, שבילי גישה ושולחנות המותאמים במיוחד לכיסאות גלגלים כדי שגם הנכים ומשפחותיהם יוכלו ליהנות מבילויי בחיק הטבע.

ד”ר פישר תרם אופנולנס ל’איחוד הצלה’ – יוזמה מקורית ומעניינת, הביאה לתרומה חשובה ומשמעותית, לפעילות להצלת חיי אדם. השבוע הושק בטקס רב רושם “אופנולנס” – אופנוע מאובזר בציוד להצלת חיים, לארגון “איחוד הצלה” וישמש את המתנדבים הפועלים בכל עת ובכל שעה להצלת חיי אדם. את היוזמה הגתה תשלובת “ד”ר פישר”, באמצעות מיזם מעניין שגיבש וליכד את כל סוכני המכירות של החברה. הסוכנים ביקשו מלקוחות הסיטונאיים והקמעונאיים, במה להצגת המבצע בו חברת ד”ר פישר תעביר 5% מסכום הקניה בחנות לתרומה עבור איחוד הצלה.

» למידע נוסף על שיתופי פעולה בין תשלובת ד”ר פישר לארגון איחוד הצלה

תרומות תכשירי ד”ר פישר לפונים הרבים – הורים לשלישיות שזה עתה נולדו, מתנות לקייטנות לאוכלוסיות מיוחדות (אקי”ם, יתומי צה”ל, מרכזי סיוע לנפגעות הטרדה מינית, חולי סרטן ועוד), מתנות בר/ת מצווה לילדי פנימיות, מתנות לקשישים נזקקים, לחיילי צה”ל ועוד.

במסגרת שיתופי הפעולה שלנו עם בתי החולים בארץ ותרומתנו לקהילה הענקנו עשרות ציורים למחלקות ילדים בבתי חולים ברחבי הארץ, למשל: בית החולים לילדים “דנה”, באיכילוב בתל אביב, בית החולים ספרא בתל השומר, בית החולים כרמל בחיפה, בית החולים בנהרייה. התמקדנו בציורי ילדים מכל העולם בנושא שלום (כל אחד והשלום שלו במדינתו), השתדלנו שהציורים יהיו עליזים ואופטימיים, כדי לשמח את הילדים המאושפזים בבית החולים ומשפחותיהם. כמו כן תרמנו מאות חבילות שי לאירוע גיוס תרומות של המרכז הרפואי “מאיר” בכפר סבא.

» למידע נוסף על שיתופי פעולה עם בתי החולים

חברות ופעילות בהנהלת עמותת ילדים בסיכוי
תרומה לקרן האפוטרופסות של עמותת “ילדים בסיכוי” – המועצה לילד החוסה, בה הגב’ דבורה פישר ז”ל היתה חברת הועד המנהל ופעילה ביותר. קרן האפוטרופסות לילדי פנימיות שנזקקים לכך. כל אחת מהן אחראית לשלומם של כ- 20 ילדים מבחינת החוק. הן דואגות לנהל את רכושו הכספי של הילד, אך למעשה, הן משמשות כ”אמא” ונמצאות עמו בקשר ישיר קשובות לצרכיו השונים, החל מדאגה לשלומו הנפשי והגופני ועד לאבחונים חינוכיים ופסיכולוגיים, מימון חוגים, דמי כיס, ציוד לימודי, רכישת בגדים, ציוד קוסמטי ומתנות לחגים ולאירועים.

» למידע נוסף על עמותת “ילדים בסיכוי”