אוטוביוגרפיה

אוטוביוגרפיה

בית » אוטוביוגרפיה

ד”ר אלי פישר נולד בקרלסבד, צ’כיה, בשנת 1935 ועלה ארצה כשהוא בן שלוש. הוא גדל בתל-אביב, התחנך על ברכי תנועת ‘המחנות העולים’ ולמד בבית חינוך לילדי העובדים ובכפר הירוק. באוניברסיטה העברית בירושלים למד ביוכימיה ומצא את פרנסתו בעבודות בניין, בהוראה בבית חינוך עיוורים ובמחקר צמחי מרפא. בן 23 סיים בהצטיינות את לימודי התואר השני והתקבל ללימודים באוניברסיטת הרווארד בארצות הברית. בשנת 1961 קיבל תואר דוקטור ברוקחות מטעם אוניברסיטת קליפורניה והחליט לשוב ארצה. כאן עסק בפיתוח תרופות והקים מפעל. במרוצת השנים היה המפעל לקונצרן והשם ד”ר פישר הפך למותג. חייו הפרטיים ופעילותו החברתית משולבים בפעילותו המדעית והעסקית. ד”ר פישר הוא אב לדפנה, סיגל ונורית. אלי פישר, שגדל בתל אביב, הוא היום מדען, תעשיין ומותג.

בשנת 2012 הוענקה לד”ר אלי פישר אות הצטיינות על “תרומתו לאורך זמן לתחום השיווק והמיתוג בישראל” מארגון Superbrands הבינלאומי.

“ד”ר פישר בלי מקדם הגנה” הוא סיפור על ילד שרץ יחף ברחובות תל אביב ומתחמק מחיילי המנדט הבריטי, על נער אוהב בעלי חיים ומפריח עפיפונים, על סטודנט המגלה את המין השני וחוקר צמחי מרפא, על בחור צעיר המלמד עיוורים ופותח להם צוהר לעולם שאינם רואים, על דוקטורנט מצטיין באוניברסיטאות ארצות-הברית שבוחר לשוב ארצה ולבנות כאן את ביתו.

זהו סיפור על בית ומשפחה, על צער ושמחה, על קשיים והצלחות, סיפור חיים חושפני ומרתק החובק עשרות שנים של צמיחה, מאבקים והישגים לא רק שלו אלא גם של היישוב ושל מדינת ישראל. באישיותו האסרטיבית והדינמית ד”ר אלי פישר מצליח להגשים את חלומו – פיתוח תרופות והקמת מפעל לייצורן. זהו סיפור על דרך ארוכה שסופה אי שם הרחק באופק.

האוטוביוגרפיה של ד”ר אלי פישר התפרסמה בשלוש שפות שונות: עברית, אנגלית ורוסית.